Om du letar efter bra 21"-fälgar kan AEZ Leipzig Black vara värt att ta en titt på. Bredden på denna fälg är 9.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 31 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.6 mm. BytHjul säljer AEZ Leipzig Black 21" i sin webbshop för 6115 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 115 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Leipzig Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 31 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
21"-fälg av modellen Leipzig Dark från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 31 mm.
AEZ Havanna Grey, 21"-fälg, 9.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 31 mm.
Leipzig Black 21" från AEZ med 10.5" bredd och ET på 20 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 25 mm. AEZ Leipzig Black är 21" och har en bultcirkel på 5/112.