Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3800 kronorsklassen. Fälgen heter Toronto Black och den tillverkas av AEZ. Bredden på denna fälg är 10". Med en cirkeldiameter på 114.3 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/114.3.
Glöm inte kolla att ET 45 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälg har ett navhål som är 64 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Toronto Black 19" är en snygg fälg för 3741 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 741 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Toronto Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 64 mm |
19"-fälg från AEZ av modellen Toronto Dark. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 19" och ET-måttet 45 mm.
AEZ Toronto Black, 19"-fälg, 10" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 47 mm.
AEZ Toronto Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 46.
En 10" bred fälg med ett inpressningsdjup på 47 mm. AEZ Toronto Dark är 19" och har en bultcirkel på 5/130.