Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 5200 kronorsklassen. Fälgen heter Havanna Dark och den tillverkas av AEZ. Bredden på denna fälg är 8.5". AEZ Havanna Dark fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 114.3 mm (bultcirkel 5/114.3).
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 40 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 71.6 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för AEZ Havanna Dark. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 5163 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 163 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Havanna Dark |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. AEZ Havanna Dark är 21" och har en bultcirkel på 5/114.3.
AEZ Havanna Grey, 21"-fälg, 8.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 40 mm.
Havanna Grey från AEZ. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. AEZ Havanna Dark är 21" och har en bultcirkel på 5/114.3.