Om du letar efter bra 22"-fälgar kan AEZ Seattle Dark vara värt att ta en titt på. Fälgens bredd är 10". AEZ Seattle Dark fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 120 mm (bultcirkel 5/120).
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 35 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 64.1 mm. Du hittar mer information om AEZ Seattle Dark genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 891 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 64.1 mm |
Seattle Dark från AEZ är en fälg på 20" med en bredd på 10" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/120.
Seattle Dark från AEZ. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. AEZ Seattle Dark är 22" och har en bultcirkel på 5/120.
Fälg från AEZ på 20" med modellnamnet Seattle Shine. Bultcirkeln är 5/120, bredden 10" och ET-måttet är 35 mm.