Med ett pris på 4856 kronor är AEZ Seattle Dark ett bra alternativ bland 19"-fälgarna. Fälgbredden för denna variant av AEZ Seattle Dark är 9". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 120 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/120.
Inpressningsdjupet för AEZ Seattle Dark är 35 mm. Denna variant av Seattle Dark har ett navhål/centrumhål som är 72.6 mm stort. BytHjul säljer idag AEZ Seattle Dark för 4856 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 856 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. AEZ Seattle Shine är 19" och har en bultcirkel på 5/120.
Seattle Dark 22" från AEZ med 9.5" bredd och ET på 49 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Seattle Dark 22" från AEZ med 9" bredd och ET på 43 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Seattle Dark 20" från AEZ med 8.5" bredd och ET på 47 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.