Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 5100 kronorsklassen. Fälgen heter Havanna Grey och den tillverkas av AEZ. Bredden på denna fälg är 9.5". AEZ Havanna Grey fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 120 mm (bultcirkel 5/120).
Denna variant av Havanna Grey kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 35 mm. Denna fälg har ett navhål som är 72.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Havanna Grey 21" är en snygg fälg för 5024 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 024 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Havanna Grey |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Havanna Grey från AEZ. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Havanna Grey 21" från AEZ med 9" bredd och ET på 38 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 36 mm. AEZ Havanna Grey är 20" och har en bultcirkel på 5/120.
Denna 19"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 37 mm. Modellen heter Havanna Grey.