Med ett pris på 7246 kronor är AEZ Seattle Shine ett bra alternativ bland 22"-fälgarna. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 10" passar. Bultcirkeln på denna fälg är 5/120.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 35 mm. Navhålet på AEZ Seattle Shine är 64.1 mm stort. BytHjul säljer idag AEZ Seattle Shine för 7246 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 246 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Shine |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 64.1 mm |
Fälg från AEZ på 20" med modellnamnet Seattle Shine. Bultcirkeln är 5/120, bredden 10" och ET-måttet är 35 mm.
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Seattle Shine.
Seattle Shine från AEZ är en fälg på 22" med en bredd på 9" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/120.
Seattle Shine från AEZ är en fälg på 22" med en bredd på 10" och ET 26 mm. Bultcirkeln är 5/112.