AEZ Seattle Dark är en fälg på 19" från AEZ. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 130 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/130.
Denna variant av Seattle Dark kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 43 mm. Navhålet på AEZ Seattle Dark är 66.6 mm stort. Du hittar mer information om AEZ Seattle Dark genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 856 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
19"-fälg från AEZ av modellen Seattle Shine. Bultcirkeln är 5/130, bredden 19" och ET-måttet 43 mm.
Seattle Dark från AEZ är en fälg på 22" med en bredd på 9.5" och ET 43 mm. Bultcirkeln är 5/130.
Seattle Dark från AEZ är en fälg på 19" med en bredd på 8" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/130.
Seattle Shine 22" från AEZ med 9.5" bredd och ET på 43 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.