Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4900 kronorsklassen. Fälgen heter Seattle Dark och den tillverkas av AEZ. Bredden på denna fälg är 8". Bultcirkeln på denna fälg är 5/130.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 40 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66.6 mm stort. Du hittar mer information om AEZ Seattle Dark genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 856 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
19"-fälg från AEZ av modellen Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/130, bredden 19" och ET-måttet 43 mm.
19"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 40 mm.
Fälg från AEZ på 20" med modellnamnet Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/130, bredden 8" och ET-måttet är 40 mm.
19"-fälg från AEZ av modellen Seattle Shine. Bultcirkeln är 5/130, bredden 19" och ET-måttet 43 mm.