Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 5700 kronorsklassen. Fälgen heter Seattle Dark och den tillverkas av AEZ. Fälgbredden för denna variant av AEZ Seattle Dark är 10.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 130 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/130.
Glöm inte kolla att ET 64 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 71.6 mm. Du hittar mer information om AEZ Seattle Dark genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 657 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 64 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
AEZ Seattle Shine, 20"-fälg, 10.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 64 mm.
AEZ Panama Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 10.5" bredd och ET 64.
22"-fälg från AEZ av modellen Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/130, bredden 22" och ET-måttet 47 mm.
OZ Hyper Xt Hlt Dark Graphite Machined Lip, 20"-fälg, 10.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 64 mm.