En snygg fälg på 22" från AEZ. Denna modell har AEZ valt att kalla för Seattle Dark. AEZ Seattle Dark har en fälgbredd som är 9". Bultcirkeln på denna fälg är 5/130.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 30 mm. Centrumhålet är 66.6 mm stort. BytHjul säljer AEZ Seattle Dark 22" i sin webbshop för 7606 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 606 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Seattle Shine 22" från AEZ med 9" bredd och ET på 30 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
AEZ Seattle Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 43.
AEZ Seattle Dark, 22"-fälg, 9" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 40 mm.
Seattle Dark 22" från AEZ med 9" bredd och ET på 43 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.