Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 5700 kronorsklassen. Fälgen heter Seattle Dark och den tillverkas av AEZ. Denna fälg är 10" bred. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 132 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/132.
Denna variant av Seattle Dark kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 28 mm. Navhålet på AEZ Seattle Dark är 66.6 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om AEZ Seattle Dark 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 657 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 132 |
| Bultcirkel | 5/132 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
AEZ Seattle Shine är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 132 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 28.
Seattle Dark från AEZ är en fälg på 20" med en bredd på 10.5" och ET 28 mm. Bultcirkeln är 5/132.
Seattle Shine 20" från AEZ med 10.5" bredd och ET på 28 mm. Fälgens bultcirkel är 5/132.
AEZ Seattle Dark, 19"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 28 mm.