Alcar har många snygga fälgar i sitt utbud och pf9003 17" är inget undantag. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 6.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/127.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 40 mm. Centrumhålet är 71.5 mm stort. Alcar pf9003 är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Alcar pf9003 från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 458 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Alcar |
|---|---|
| Modell | pf9003 |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 127 |
| Bultcirkel | 5/127 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 71.5 mm |
Gravel Gloss Gunmetal från Image är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/127.
17"-fälg av modellen Liberty dark från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/127 och ett ET-mått på 44 mm.
Sparco Dakar Matt Black Machined Lip, 17"-fälg, 8.5" bredd, 5/127 bultcirkel och ET på 25 mm.
19"-fälg från Borbet av modellen CW3 Black Glossy. Bultcirkeln är 5/127, bredden 19" och ET-måttet 40 mm.