Aluett 56 Black är en fälg på 15" från Aluett. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Aluett 56 Black har en fälgbredd på 6.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/100, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 100 mm.
Glöm inte kolla att ET 40 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 70.4 mm stort. BytHjul säljer Aluett 56 Black 15" i sin webbshop för 1436 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 436 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Aluett |
|---|---|
| Modell | 56 Black |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 70.4 mm |
Aluett 56 Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 40.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. Aluett 56 Black är 15" och har en bultcirkel på 5/112.
15"-fälg från Aluett av modellen 56 Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 15" och ET-måttet 38 mm.
16"-fälg från Aluett av modellen 56 Black. Bultcirkeln är 5/100, bredden 16" och ET-måttet 40 mm.