Med ett pris på 1728 kronor är Aluett 56 Black ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. Fälgbredden för denna variant av Aluett 56 Black är 7.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 100 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/100.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 42 mm. Detta är en fälg med 70.4 mm stort navhål. 56 Black 17" är en snygg fälg för 1728 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 728 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Aluett |
|---|---|
| Modell | 56 Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 70.4 mm |
56 Silver från Aluett är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 42 mm. Bultcirkeln är 5/100.
Aluett 56 Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 40.
Denna 16"-fälg från Aluett har en bultcirkel som är 5/100 och ett inpressningsdjup på 46 mm. Modellen heter 56 Black.
56 Black från Aluett är en fälg på 15" med en bredd på 6.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/100.