56 Black 16" är en snygg fälg som tillverkas av Aluett. Fälgbredden för denna variant av Aluett 56 Black är 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Aluett 56 Black är 5/100.
Fälgens ET-mått är 40 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 70.4 mm. Aluett 56 Black kan du köpa från BytHjul för endast 1499 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 499 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Aluett |
|---|---|
| Modell | 56 Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 70.4 mm |
Denna 16"-fälg från Aluett har en bultcirkel som är 5/100 och ett inpressningsdjup på 46 mm. Modellen heter 56 Black.
Fälg från Aluett på 16" med modellnamnet 56 Silver. Bultcirkeln är 5/100, bredden 7" och ET-måttet är 46 mm.
Denna 16"-fälg från Aluett har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter 56 Black.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Aluett 56 Black är 16" och har en bultcirkel på 5/112.