Detta är en Aluett-fälg av modellen 89 Matt Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Aluett 89 Matt Black har en bredd på 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 100 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/100.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 38 mm. Centrumhålet är 70 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1728 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 728 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Aluett |
|---|---|
| Modell | 89 Matt Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 70 mm |
Aluett 89 Matt Black, 17"-fälg, 7" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 35 mm.
Aluett 89 Matt Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 45.
89 Matt Black 17" från Aluett med 7" bredd och ET på 48 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
89 Matt Black från Aluett. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 42 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.