Aluett 86 Matt Black Machined Face är en fälg på 17" från Aluett. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Aluett 86 Matt Black Machined Face har en fälgbredd på 7.5". Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/108.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för 86 Matt Black Machined Face är 45 mm. Denna fälg har ett navhål som är 70 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer idag Aluett 86 Matt Black Machined Face för 1825 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 825 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Aluett |
|---|---|
| Modell | 86 Matt Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 70 mm |
Fälg från Aluett på 20" med modellnamnet 86 Matt Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/108, bredden 8.5" och ET-måttet är 45 mm.
Denna 18"-fälg från Aluett har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter 86 Gun Metal Machined Face.
86 Matt Black Machined Face från Aluett. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
Aluett 86 Matt Black Machined Face, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 48 mm.