Detta är en Aluett-fälg av modellen 56 Silver. Denna variant av fälgen har en diameter på 16". Fälgbredden för denna variant av Aluett 56 Silver är 7". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet för Aluett 56 Silver är 48 mm. Detta är en fälg med 70.4 mm stort navhål. Aluett 56 Silver är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Aluett 56 Silver från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 464 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Aluett |
|---|---|
| Modell | 56 Silver |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 70.4 mm |
16"-fälg från Aluett av modellen 56 Silver. Bultcirkeln är 5/114, bredden 16" och ET-måttet 48 mm.
56 Silver 16" från Aluett med 7" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
56 Silver från Aluett. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.
Fälg från Aluett på 16" med modellnamnet 56 Silver. Bultcirkeln är 5/100, bredden 7" och ET-måttet är 46 mm.