Denna 15"-fälg är ett utmärkt alternativ i 1500 kronorsklassen. Fälgen heter 56 Black och den tillverkas av Aluett. Fälgens bredd är 6.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Denna variant av 56 Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 38 mm. Denna fälg har ett navhål som är 70.4 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer Aluett 56 Black 15" i sin webbshop för 1436 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 436 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Aluett |
|---|---|
| Modell | 56 Black |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 70.4 mm |
15"-fälg från Aluett av modellen 56 Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 15" och ET-måttet 38 mm.
Aluett 56 Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 40.
56 Black från Aluett är en fälg på 15" med en bredd på 6.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/100.
56 Black från Aluett. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.