Aluett har många snygga fälgar i sitt utbud och 56 Silver 16" är inget undantag. Aluett 56 Silver har en fälgbredd som är 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för 56 Silver är 48 mm. Navhålet på Aluett 56 Silver är 70.4 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Aluett 56 Silver. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1464 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 464 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Aluett |
|---|---|
| Modell | 56 Silver |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114 |
| Bultcirkel | 5/114 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 70.4 mm |
16"-fälg från Aluett av modellen 56 Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 16" och ET-måttet 48 mm.
56 Silver från Aluett. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.
56 Silver 18" från Aluett med 8" bredd och ET på 48 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.
56 Silver från Aluett. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 48 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.