Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2300 kronorsklassen. Fälgen heter 89 Silver och den tillverkas av Aluett. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7.5" passar. Bultcirkeln på denna fälg är 5/114.3.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för 89 Silver är 48 mm. Navhålet på Aluett 89 Silver är 70 mm stort. BytHjul säljer idag Aluett 89 Silver för 2253 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 253 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Aluett |
|---|---|
| Modell | 89 Silver |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 70 mm |
89 Matt Black från Aluett. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 48 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Aluett 89 Silver, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 48 mm.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 48 mm. Aluett 89 Matt Black är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
17"-fälg från Aluett av modellen 89 Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 48 mm.