Med ett pris på 2020 kronor är Aluett 89 Matt Black ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. Bredden på denna fälg är 7.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/114.3, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 114.3 mm.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 35 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 70 mm. Aluett 89 Matt Black kan du köpa från BytHjul för endast 2020 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 020 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Aluett |
|---|---|
| Modell | 89 Matt Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 70 mm |
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 48 mm. Aluett 89 Matt Black är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Aluett 89 Matt Black, 17"-fälg, 7" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 35 mm.
Aluett 89 Silver, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 48 mm.
89 Silver från Aluett. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.