71 Black 19" är en snygg fälg som tillverkas av Aluett. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Aluett 71 Black har en bredd på 8.5". Aluett 71 Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 120 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/120.
Fälgens ET-mått är 46 mm. Denna fälg har ett navhål som är 65.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. 71 Black 19" är en snygg fälg för 2258 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 258 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Aluett |
|---|---|
| Modell | 71 Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
71 Black 18" från Aluett med 8" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Aluett 71 Black, 19"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 38 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Aluett 71 Black är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
18"-fälg av modellen 71 Black från Aluett. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 50 mm.