Denna 15"-fälg är ett utmärkt alternativ i 1500 kronorsklassen. Fälgen heter Grip Grafit och den tillverkas av Alutec. Fälgens bredd är 6". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 3 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 3/112.
Fälgens ET-mått är 25 mm. Centrumhålet är 57.1 mm stort. BytHjul säljer Alutec Grip Grafit 15" i sin webbshop för 1459 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 459 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Alutec |
|---|---|
| Modell | Grip Grafit |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 3 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 3/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Grip Grafit från Alutec. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 25 mm passar denna 15"-fälg till bilar med bultcirkel 4/108.
15"-fälg från Alutec av modellen Grip Grafit. Bultcirkeln är 3/112, bredden 15" och ET-måttet 20 mm.
Alutec Grip Grafit, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 55 mm.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 47 mm. Alutec Grip Grafit är 17" och har en bultcirkel på 5/108.