Grip Grafit 15" är en snygg fälg som tillverkas av Alutec. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Alutec Grip Grafit har en fälgbredd på 5". Fälgen har en bultcirkel som är 3/112, vilket betyder att den har 3 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 20 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 57.1 mm. Som du ser så är det möjligt att köpa fälgar som inte kostar skjortan. Du kan enkelt och smidigt köpa Alutec Grip Grafit från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 211 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Alutec |
|---|---|
| Modell | Grip Grafit |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 5" |
| Antal bultar | 3 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 3/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 48 mm. Alutec Grip Grafit är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
Alutec Grip T Grafit är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 50.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. Alutec Grip Grafit är 16" och har en bultcirkel på 5/110.
Grip Grafit från Alutec. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.