Grip 16" är en snygg fälg som tillverkas av Alutec. Fälgbredden för denna variant av Alutec Grip är 7". Bultcirkeln på denna fälg är 4/108.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 25 mm. Navhålet på Alutec Grip är 65.1 mm stort. BytHjul säljer idag Alutec Grip för 1530 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 530 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Alutec |
|---|---|
| Modell | Grip |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Grip Grafit från Alutec. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 25 mm passar denna 15"-fälg till bilar med bultcirkel 4/108.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. Alutec Grip Grafit är 16" och har en bultcirkel på 5/110.
Grip Grafit från Alutec. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
Alutec Grip Grafit, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 55 mm.