En snygg fälg på 17" från Alutec. Denna modell har Alutec valt att kalla för Grip Grafit. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/108.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 47 mm. Centrumhålet är 70.1 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Alutec Grip Grafit. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1735 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 735 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Alutec |
|---|---|
| Modell | Grip Grafit |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Grip Grafit från Alutec. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 25 mm passar denna 15"-fälg till bilar med bultcirkel 4/108.
Alutec Grip Grafit, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 55 mm.
Alutec Grip T Grafit är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 50.
15"-fälg från Alutec av modellen Grip Grafit. Bultcirkeln är 3/112, bredden 15" och ET-måttet 20 mm.