Om du letar efter bra 18"-fälgar kan Alutec Monstr Black vara värt att ta en titt på. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Alutec Monstr Black har en bredd på 7.5". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. Alutec Monstr Black har ett centrumhål (navhål) på 70.1 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Alutec Monstr Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1818 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 818 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Alutec |
|---|---|
| Modell | Monstr Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Fälg från Alutec på 18" med modellnamnet Monstr Black. Bultcirkeln är 5/100, bredden 7.5" och ET-måttet är 40 mm.
Denna 18"-fälg från Alutec har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Freeze Diamond Black.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 48 mm. Alutec Grip Grafit är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
17"-fälg av modellen Freeze Diamond Black från Alutec. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 40 mm.