Guardian Shiny Black Machined Face 20" är en snygg fälg som tillverkas av American elite wheels. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av American elite wheels Guardian Shiny Black Machined Face har en bredd på 9". Med en cirkeldiameter på 139.7 mm och hål för 6 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 6/139.7.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 12 mm. Navhålet på American elite wheels Guardian Shiny Black Machined Face är 110 mm stort. BytHjul säljer idag American elite wheels Guardian Shiny Black Machined Face för 2035 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 035 kr | Besök BytHjul |
| Märke | American elite wheels |
|---|---|
| Modell | Guardian Shiny Black Machined Face |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 12 mm |
| Navhål | 110 mm |
Denna 17"-fälg från American elite har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 30 mm. Modellen heter Guardian Shiny Black Machined Face.
Peacemaker Matt Black från American elite är en fälg på 18" med en bredd på 9" och ET 12 mm. Bultcirkeln är 5/150.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 25 mm. American elite wheels Renegade Matt Black är 18" och har en bultcirkel på 5/127.
Spartan AEW Matt Black 18" från American elite med 9" bredd och ET på 0 mm. Fälgens bultcirkel är 5/127.