Detta är en American elite-fälg av modellen Renagade Matt Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. American elite Renagade Matt Black har en fälgbredd på 9". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på American elite Renagade Matt Black är 6/139.7.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 12 mm. Detta är en fälg med 110 mm stort navhål. Renagade Matt Black 18" är en snygg fälg för 1764 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 764 kr | Besök BytHjul |
| Märke | American elite |
|---|---|
| Modell | Renagade Matt Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 12 mm |
| Navhål | 110 mm |
Denna 20"-fälg från American elite wheels har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 12 mm. Modellen heter Guardian Shiny Black Machined Face .
Peacemaker Matt Black från American elite är en fälg på 18" med en bredd på 9" och ET 12 mm. Bultcirkeln är 5/150.
Spartan AEW Matt Black 18" från American elite med 9" bredd och ET på 0 mm. Fälgens bultcirkel är 5/127.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 25 mm. American elite wheels Renegade Matt Black är 18" och har en bultcirkel på 5/127.