En snygg fälg på 16" från Assetto. Denna modell har Assetto valt att kalla för Assetto Gara Matt Black. Fälgens bredd är 7". Med en cirkeldiameter på 115 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/115.
Glöm inte kolla att ET 32 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälg har ett navhål som är 70.3 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Assetto Assetto Gara Matt Black är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Assetto Assetto Gara Matt Black från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 814 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Assetto |
|---|---|
| Modell | Assetto Gara Matt Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 115 |
| Bultcirkel | 5/115 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 70.3 mm |
16"-fälg av modellen SR Himalaya Satin Grey från BBS. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/115 och ett ET-mått på 36 mm.
Assetto Gara Matt Black från Sparco är en fälg på 16" med en bredd på 7" och ET 48 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 37 mm. Sparco Assetto Gara Matt Black är 16" och har en bultcirkel på 4/100.
16"-fälg av modellen Assetto Gara Matt Black från Sparco. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/108 och ett ET-mått på 16 mm.