Detta är en ATS-fälg av modellen Mizar Gloss Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Denna variant av Mizar Gloss Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 48 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.5 mm stort. BytHjul säljer idag ATS Mizar Gloss Black för 2425 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 425 kr | Besök BytHjul |
| Märke | ATS |
|---|---|
| Modell | Mizar Gloss Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Fälg från ATS på 19" med modellnamnet Mizar Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 48 mm.
Mizar Gloss Black 17" från ATS med 7" bredd och ET på 48 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 34 mm. ATS Mizar Gloss Black är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
Fälg från ATS på 18" med modellnamnet Mizar Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 48 mm.