ATS Mizar Silver är en fälg på 19" från ATS. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av ATS Mizar Silver har en bredd på 8". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 52 mm. Detta är en fälg med 66.5 mm stort navhål. Mizar Silver 19" är en snygg fälg för 2555 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 555 kr | Besök BytHjul |
| Märke | ATS |
|---|---|
| Modell | Mizar Silver |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 52 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
19"-fälg från ATS av modellen Mizar Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 52 mm.
19"-fälg från ATS av modellen Mizar Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 48 mm.
Fälg från ATS på 19" med modellnamnet Mizar Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 48 mm.
ATS Mizar Gloss Black, 19"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 43 mm.