Detta är en ATS-fälg av modellen Evolution Silver. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". Bredden på denna fälg är 7.5". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Denna variant av Evolution Silver kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 27 mm. ATS Evolution Silver har ett centrumhål (navhål) på 66.5 mm. Evolution Silver 17" är en snygg fälg för 1975 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 975 kr | Besök BytHjul |
| Märke | ATS |
|---|---|
| Modell | Evolution Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 27 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
17"-fälg från ATS av modellen Evolution Grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 27 mm.
17"-fälg från ATS av modellen Evolution Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 52 mm.
Evolution Silver 17" från ATS med 7.5" bredd och ET på 54 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Evolution Silver från ATS är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/108.