ATS har många snygga fälgar i sitt utbud och Evolution Grey 16" är inget undantag. ATS Evolution Grey har en fälgbredd som är 7". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 52 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66.5 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för ATS Evolution Grey. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1819 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 819 kr | Besök BytHjul |
| Märke | ATS |
|---|---|
| Modell | Evolution Grey |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 52 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
ATS Evolution Silver, 16"-fälg, 7" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 52 mm.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 52 mm. ATS Evolution Gloss Grey är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. ATS Evolution Grey är 16" och har en bultcirkel på 5/120.
ATS Evolution Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 31.