Autec har många snygga fälgar i sitt utbud och BAVARIS Gloss Black 18" är inget undantag. Denna fälg är 7.5" bred. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Autec BAVARIS Gloss Black är 5/112.
Denna variant av BAVARIS Gloss Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 51 mm. Navhålet på Autec BAVARIS Gloss Black är 66.6 mm stort. BAVARIS Gloss Black 18" är en snygg fälg för 2150 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 150 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Autec |
|---|---|
| Modell | BAVARIS Gloss Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 51 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 47 mm. Autec BAVARIS Gloss Black Polished är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
17"-fälg från Autec av modellen BAVARIS Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 47 mm.
Fälg från Autec på 17" med modellnamnet Bavaris Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7.5" och ET-måttet är 30 mm.
Autec Bavaris Black, 17"-fälg, 7" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 54 mm.