Avus har många snygga fälgar i sitt utbud och AF18 Gloss Black Polished 18" är inget undantag. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Avus AF18 Gloss Black Polished har en bredd på 8". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 48 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 57.1 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Avus AF18 Gloss Black Polished. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2298 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 298 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Avus |
|---|---|
| Modell | AF18 Gloss Black Polished |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Avus AF18 Gloss Black Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 48.
Avus AF18 Black Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 40.
Avus AF18 Matt Anthracite Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 35.
Denna 20"-fälg från Avus har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 33 mm. Modellen heter AF18 Black Polished.