BBS har många snygga fälgar i sitt utbud och CH-R ZV Satin Black 20" är inget undantag. Denna fälg är 12" bred. Fälgen har en bultcirkel som är 1/1, vilket betyder att den har 1 bultar och en cirkeldiameter på 1 mm.
Glöm inte kolla att ET 44 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 84 mm. En uppsättning BBS CH-R ZV Satin Black kan bli din för endast 7690 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 690 kr | Besök BytHjul |
| Märke | BBS |
|---|---|
| Modell | CH-R ZV Satin Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 12" |
| Antal bultar | 1 |
| Cirkeldiameter | 1 |
| Bultcirkel | 1/1 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 84 mm |
Fälg från OZ på 20" med modellnamnet Ultraleggera HLT CL Matt Black. Bultcirkeln är 1/130, bredden 12" och ET-måttet är 47 mm.
17"-fälg från Infiny av modellen Spike Bright Black Machined Face Black Lip. Bultcirkeln är 4/108, bredden 17" och ET-måttet 25 mm.
Spike Bright Black Machined Face Black Lip från Infiny. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 42 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
Spike Bright Black Machined Face Black Lip från Infiny är en fälg på 16" med en bredd på 7" och ET 25 mm. Bultcirkeln är 4/108.