BBS XR Black Red är en av våra 19"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från BBS. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. BBS XR Black Red har en fälgbredd på 8.5". Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/108.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 43 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 70.1 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för BBS XR Black Red. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 5102 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 102 kr | Besök BytHjul |
| Märke | BBS |
|---|---|
| Modell | XR Black Red |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Denna 20"-fälg från BBS har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter XR Black Red.
17"-fälg av modellen XR Black Red från BBS. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.
XR Black Red 19" från BBS med 8.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Denna 19"-fälg från BBS har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter XR Black Red.