BBS SR Himalaya Satin Grey är en fälg på 16" från BBS. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av BBS SR Himalaya Satin Grey har en bredd på 7". BBS SR Himalaya Satin Grey fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 108 mm (bultcirkel 5/108).
Fälgens ET-mått är 45 mm. Centrumhålet på denna fälg är 70.1 mm stort. BytHjul säljer BBS SR Himalaya Satin Grey 16" i sin webbshop för 2973 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 973 kr | Besök BytHjul |
| Märke | BBS |
|---|---|
| Modell | SR Himalaya Satin Grey |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
16"-fälg av modellen SR Himalaya Satin Grey från BBS. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/115 och ett ET-mått på 36 mm.
SR Himalaya Satin Grey från BBS. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
18"-fälg av modellen SR Himalaya Satin Grey från BBS. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 42 mm.
SR Himalaya Satin Grey från BBS är en fälg på 16" med en bredd på 7" och ET 48 mm. Bultcirkeln är 5/112.