Med ett pris på 7957 kronor är BBS CI-R Satin Black ett bra alternativ bland 19"-fälgarna. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av BBS CI-R Satin Black har en bredd på 8". Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/108.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Navhålet på BBS CI-R Satin Black är 70.1 mm stort. BBS CI-R Satin Black kan du köpa från BytHjul för endast 7957 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 957 kr | Besök BytHjul |
| Märke | BBS |
|---|---|
| Modell | CI-R Satin Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
19"-fälg av modellen CI-R Satin Black från BBS. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 45 mm.
20"-fälg av modellen CI-R Satin Black från BBS. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 36 mm.
Denna 19"-fälg från BBS har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 36 mm. Modellen heter CI-R Satin Black.
BBS CI-R Satin Bronze Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 10.5" bredd och ET 35.