Denna 19"-fälg från BBS har modellnamnet XR Satin Bronze. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för XR Satin Bronze är 38 mm. Denna fälg har ett navhål som är 82 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för BBS XR Satin Bronze. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 5457 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 457 kr | Besök BytHjul |
| Märke | BBS |
|---|---|
| Modell | XR Satin Bronze |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 82 mm |
XR Satin Bronze 19" från BBS med 8.5" bredd och ET på 44 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
XR Satin Bronze 18" från BBS med 8" bredd och ET på 28 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
XR Satin Bronze 20" från BBS med 8.5" bredd och ET på 44 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
XR Satin Bronze 20" från BBS med 8.5" bredd och ET på 32 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.