Detta är en BBS-fälg av modellen XR Platinum Silver. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Glöm inte kolla att ET 37 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 82 mm. XR Platinum Silver 18" är en snygg fälg för 3839 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 839 kr | Besök BytHjul |
| Märke | BBS |
|---|---|
| Modell | XR Platinum Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 82 mm |
BBS XR Platinum Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 28.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. BBS XR Platinum Silver är 18" och har en bultcirkel på 5/120.
XR Platinum Silver 17" från BBS med 7.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Denna 19"-fälg från BBS har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter XR Platinum Silver.