Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4600 kronorsklassen. Fälgen heter SR Volcano Grey Diam Cut och den tillverkas av BBS. Bredden på denna fälg är 8". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 52 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 82 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för BBS SR Volcano Grey Diam Cut. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4514 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 514 kr | Besök BytHjul |
| Märke | BBS |
|---|---|
| Modell | SR Volcano Grey Diam Cut |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 52 mm |
| Navhål | 82 mm |
BBS SR Volcano Grey Diam Cut, 18"-fälg, 8" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 44 mm.
18"-fälg från BBS av modellen SR Volcano Grey Diam Cut. Bultcirkeln är 5/120, bredden 18" och ET-måttet 32 mm.
Fälg från BBS på 17" med modellnamnet SR Volcano Grey Diam Cut. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7.5" och ET-måttet är 35 mm.
SR Volcano Grey Diam Cut från BBS är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.