Med ett pris på 5727 kronor är BBS SX Platinum Silver Polish ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. Fälgbredden för denna variant av BBS SX Platinum Silver Polish är 9". Bultcirkeln för denna fälg är 5/114.3.
Denna variant av SX Platinum Silver Polish kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 42 mm. Denna fälg har ett navhål som är 82 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Du hittar mer information om BBS SX Platinum Silver Polish genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 727 kr | Besök BytHjul |
| Märke | BBS |
|---|---|
| Modell | SX Platinum Silver Polish |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 82 mm |
SX Platinum Silver Polish från BBS. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 42 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
BBS SX Platinum Silver Polish är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 45.
Fälg från BBS på 18" med modellnamnet SX Platinum Silver Polish. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8" och ET-måttet är 30 mm.
SX Platinum Silver Polish 19" från BBS med 8.5" bredd och ET på 32 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.