BBS XR Black Red är en fälg på 20" från BBS. Fälgbredden för denna variant av BBS XR Black Red är 8.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 114.3 mm och 5 hål för bultar.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 40 mm. BBS XR Black Red har ett centrumhål (navhål) på 82 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 5929 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 929 kr | Besök BytHjul |
| Märke | BBS |
|---|---|
| Modell | XR Black Red |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 82 mm |
Denna 19"-fälg från BBS har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter XR Black Red.
XR Black Red från BBS. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 32 mm. BBS XR Black Red är 17" och har en bultcirkel på 5/120.
BBS XR Black Red är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 45.