BBS har många snygga fälgar i sitt utbud och XR Platinum Silver 17" är inget undantag. Fälgens bredd är 7.5". Med en cirkeldiameter på 120 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/120.
Denna variant av XR Platinum Silver kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 45 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 82 mm. XR Platinum Silver 17" är en snygg fälg för 3608 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 608 kr | Besök BytHjul |
| Märke | BBS |
|---|---|
| Modell | XR Platinum Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 82 mm |
Fälg från BBS på 20" med modellnamnet XR Platinum Silver. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8.5" och ET-måttet är 32 mm.
XR Platinum Silver 17" från BBS med 7.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
XR Platinum Silver från BBS. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
17"-fälg av modellen XR Platinum Silver från BBS. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.