CH-R Brilliant Silver 20" är en snygg fälg som tillverkas av BBS. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. BBS CH-R Brilliant Silver har en fälgbredd på 11.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/130, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 130 mm.
Fälgens ET-mått är 65 mm. Denna variant av CH-R Brilliant Silver har ett navhål/centrumhål som är 71.6 mm stort. CH-R Brilliant Silver 20" är en snygg fälg för 10054 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 10 054 kr | Besök BytHjul |
| Märke | BBS |
|---|---|
| Modell | CH-R Brilliant Silver |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 11.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 65 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
BBS CH-R Brilliant Silver, 20"-fälg, 11.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 47 mm.
Denna 20"-fälg från BBS har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 65 mm. Modellen heter CH-R Satin Black.
BBS CH-R Brilliant Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 38.
Denna 20"-fälg från BBS har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 47 mm. Modellen heter CH-RII Satin Bronze Black.