Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3200 kronorsklassen. Fälgen heter B Gold Rim Polished och den tillverkas av Borbet. Fälgens bredd är 7". Borbet B Gold Rim Polished har 4 bultar och en cirkeldiameter som är 100 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 4/100.
Fälgens ET-mått är 25 mm. Detta är en fälg med 64 mm stort navhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Borbet B Gold Rim Polished 17".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 169 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | B Gold Rim Polished |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 64 mm |
Denna 17"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter B Gold Rim Polished.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. Borbet B Gold Rim Polished är 17" och har en bultcirkel på 4/100.
Borbet B Silver Rim Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 7" bredd och ET 25.
17"-fälg av modellen B Black Rim Polished från Borbet. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 25 mm.